top of page

Naši partneři

intergram_cb-copy.png

INTERGRAM je kolektivní správce zastupující výkonné umělce a výrobce zvukových a audiovizuálních záznamů, pro které spravuje jejich majetková práva. Role INTERGRAM tedy spočívá v propojování výkonných umělců a výrobců s vysílateli, provozovateli veřejných produkcí a dalšími uživateli spravovaných předmětů ochrany. INTERGRAM vznikl v roce 1990 jako nezisková organizace založená samotnými umělci a výrobci, která se stará o to, aby jejich tvorba byla právně a finančně vypořádána při jejím užití. Díky INTERGRAM umělci a výrobci v Česku i v zahraničí dostávají spravedlivou odměnu. INTERGRAM jmenovitě zastupuje více jak 650 tisíc nositelů práv, z toho je více než 16 tisíc domácích. Výkon kolektivní správy provádí INTERGRAM na základě oprávnění uděleného Ministerstvem kultury ČR.

Logo-IMPALA-blanc-transparent-300x119.pn

IMPALA (Independent Music Companies Association) byla založena v roce 2000 a nyní zastupuje více než 5 000 nezávislých hudebních společností. 99 % evropských hudebních společností jsou malé nebo střední podniky a také umělci, kteří si vydávají svou tvorbu sami. Přestože jsou tyto společnosti označovány a známy jako nezávislé, jsou světovými lídry v oblasti inovací a objevování nové hudby a umělců – produkují více než 80% veškeré nové hudby a vytváří 80 % pracovních míst celého hudebního sektoru. Posláním IMPALA je zajistit udržitelný růst nezávislého hudebního sektoru, získat pro nezávislé umělce lepší podmínky, podporovat diverzitu a chuť podnikat, zlepšovat politické zázemí, inspirovat ke změnám a zajistit lepší přístup nezávislého hudebního sektoru k financím. IMPALA podporuje aktivity členských asociací, účastní se legislativních jednání v oblasti evropského autorského práva či pořádá řadu workshopů a webinářů. Od roku 2011 vyhlašuje IMPALA každoročně hudební anketu Evropské nezávislé album roku.

PLATFORMA je členskou asociací IMPALA od roku 2017.

Merlin-Logo-2000px-rgb (1).png

Merlin (The Independent’s Music Digital Licencing Partner) nabízí nezávislým hudebním společnostem a vydavatelstvím licencování jejich digitálního obsahu na všech světových digitálních platformách prostřednictvím jediné distribuční smlouvy. I malí výrobci zvukových nahrávek mohou profitovat z výhodných podmínek společnosti Merlin a dosáhnou tak větší konkurenceschopnosti na nejvyšších úrovních digitální distribuce s jasně nastavenými pravidly a poplatky. Merlin má uzavřena partnerství s digitálními hudebními službami po celém světě, včetně Apple, Facebook, Snap, Spotify, TikTok a YouTube Music. Členové Merlinu jsou nezávislí hudební vydavatelé, distributoři a dalších držitelé práv z celého světa, což znamená desítky tisíc labelů a stovky tisíc umělců ze všech zemí. Žánry reprezentované členy Merlinu pokrývají spektrum od hip hopu přes Afrobeats, ambient, alternativní hudbu, latinu, pop, R&B, až po rock. Merlin podporuje nezávislý hudební sektor také prostřednictvím sponzorských programů, skrze které v minulosti podpořil řadu aktivit členských asociací IMPALA, včetně digitální konference PLATFORMY.

Datový zdroj 3.png

WIN (Worldwide Independent Network) spojuje a podporuje celosvětově nezávislé hudební asociace. Společnost WIN byla založena v roce 2006 v reakci na sdílené problémy, s nimiž se potýkala hudební odvětví všude na světě. WIN sdružuje lokální nezávislé hudební asociace v celé Austrálii, Asii, Evropě, Severní a Jižní Americe a zastupuje tisíce hudebních společností a profesionálů po celém světě.

bottom of page