top of page

Mezi stovkou nejzajímavějších evropských umělců pro rok 2022 nechybí také čtyři české interpretky!


V úterý 29.3.2022 zveřejnila evropská asociace nezávislých hudebních společností IMPALA seznam 100 nejzajímavějších umělců z celé Evropy v roce 2022, mezi kterými nechybí ani čtyři česká jména, a to dokonce všechna dívčí. Z nominací vzešlých ze spolupráce PLATFORMY českých nezávislých výrobců zvukových záznamů, z.s. a hudebních Cen Apollo, se mezi celoevropskou Top 100 dostaly české interpretky Annet X, Amelie Siba, Hellwanna a Nivva. Tyto interpretky budou moci v průběhu letošní roku získat marketingovou a PR podporu společnosti Youtube, která je programu „100 Artists to Watch“ partnerem.

Díky členství v IMPALA získala asociace nezávislých vydavatelů PLATFORMA možnost nominace pětice českých interpretů do programu „100 Artists to watch“. Na základě nově navázané spolupráce PLATFORMY a Cen Apollo pak úzká porota cen Apollo 2021 rozhodla o tom, že Česko bude v programu IMPALA reprezentovat těchto pět interpretek: Annet X, Amelie Siba, Hellwana, NIVVA a Ursula Sereghy, z nichž první čtyři jmenované nominaci proměnily a byly porotou IMPALA vybrány do seznamu celoevropské Top 100 nejzajímavějších umělců, které bude IMPALA a YouTube podporovat a sledovat v roce 2022.


YouTube bude spolupracovat s IMPALOU na programu 100 Artists to Watch, který má pomoci budovat povědomí o rozmanitém evropském nezávislém sektoru. YouTube pomůže nezávislým umělcům tím, že upozorní na talenty z různých zemí a v různých fázích jejich kariéry. Podpora diverzity a rozmanitosti je pro YouTube prioritou, a proto podporuje hudební fanoušky v objevování umělců, které by třeba jinak nikdy neobjevili. Další podpora může zahrnovat marketing a propagaci užšího výběru umělců později v průběhu roku.


Tento program navazuje na anketu IMPALA Evropské nezávislé album roku, která se letos po 11 letech rozhodla změnit koncept a nevybírat tak pouze nejlepší evropské album, ale upozornit na desítky nejzajímavějších evropských umělců. Kromě alba, tak bylo možné porotu IMPALA zaujmout singlem, vystoupením, inovací nebo jiným úspěšným a viditelným počinem. V uplynulých letech tak díky nominacím PLATFORMY reprezentovaly v předchozích ročních Českou republiku Aneta Langerová s albem Dvě Slunce, nebo Vladimír Mišík s albem Jednou tě potkám.


Letošní vítězky cen Apollo Annet X (album roku), Hellwana (singl roku) nebo loňská vítězka Amelie Siba (album roku) a zpěvačka Nivva, tak mají jedinečnou možnost díky spolupráci Apollo a PLATFORMY upozornit na sebe v celoevropském seznamu umělců z 30 různých zemí a 30 různých žánrů, a díky marketingové a PR podpoře Youtube posunout svou hudbu dále za hranice tuzemské scény.


bottom of page